Detské a junior

Ešte predtým, ako deti nasadnú na svoj prvý bicykel je vhodné naučiť ich, ako koordinovať pohyby, udržať rovnováhu a riadiť "vozítko". Rozvoj základných motorických zručností dosiahnete kúpou detského odrážadla. Keď dieťa vyrastie a je pripravené na skutočnú jazdu na bicykli, vtedy začína diskusia o kúpe prvého detského bicykla. To môže byť už vo veku 2 - 4 rokov.

V Grounde nájdete široký výber detských bicyklov pre chlapcov aj dievčatá. Detské bicykle sa vyrábajú podľa veľkosti kolies. Pri každom type je uvedený aj vek dieťaťa, pre koho je určený. Pre mladšie deti, ktoré sa ešte len učia bicyklovať máme 12 palcové detské bicykle s pomocnými kolieskami. Tie sa dajú ľahko namontovať a odmontovať bez použitia náradia. Starších jazdcov s rozvinutými cyklistickými zručnosťami potešia 24 - 27,5 palcové bicykle s kvalitným hliníkovým rámom a ergonomickým sedadlom, ktoré zabezpečí pohodlie pri dlhej jazde s kamošmi.

Jazda na bicykli je pre deti symbolom slobody a dobrodružstva. Na detskom bicykli spoločne brázdia ulice, súťažia medzi sebou na pretekoch alebo vymýšľajú hry, počas ktorých sa neboja prejsť po blate, do kaluže, alebo nerovných povrchoch. Aj preto sú všetky detské bicykle z našej ponuky univerzálne. Deti sa na nich môžu prevážať po asfaltke, ale prispôsobia sa aj štrku a nerovným povrchom.

Ako vybrať detský bicykel?

Pri výbere detského bicykla musíte zohľadniť veľkosť rámu, kolies, hmotnosť, materiál a praktické funkcie. Detské bicykle by mali byť vyrobené z odolných materiálov, ktoré vydržia nárazy a opotrebenie. Zároveň bicykel musí mať nízku hmotnosť, aby ho dieťa vedelo s ľahkosťou ovládať. Výhodou je, keď si môžete na bicykli prispôsobiť výšku sedla a riadidiel.

Keď už máte výber detského bicykla na sebou, mali by ste zvážiť dokúpenie ochranných pomôcok

Preskúmajte našu ponuku detských bicyklov. Vďaka štýlovému dizajnu s žiarivými farbami sa na ceste nestratí žiaden začínajúci cyklista.

Hore
Ďalšie produkty
60 položiek celkom
Späť do obchodu