Brzdové kotúče na bicykle

Brzdové kotúče sú jedným z komponentov brzdového systému bicykla. Vyzerajú ako kovové disky umiestnené na nábojoch kolies. Spolu s brzdovými platničkami vytvárajú trenie. To spôsobuje spomaľovanie kotúča, a tým pádom celého bicykla. Brzdové kotúče na bicykel tak predstavujú kľúčový prvok bezpečnosti pri rýchlej jazde a náročnom teréne.

Správny typ brzdového kotúča závisí od kvality materiálu a jeho hrúbky. Ak si vyberiete dostatočne hrubý brzdový kotúč vydrží vám dlhšie a zvládne aj vyššie teploty.

Ako si vybrať veľkosť kotúča?

Veľkosť brzdového kotúča na bicykel závisí od typu bicykla a jazdných podmienok. Menšie kotúče sa dávajú na ľahšie bicykle s nižším brzdovým výkonom. Využívajú ich aj závodní cyklisti, pretože ich výhoda spočíva v aerodynamike. Brzdové kotúče na bicykel s väčším priemerom sú vhodnejšie do extrémnych podmienok pre downhill, freeride alebo horských cyklistov.

Existujú 2 spôsoby uchytenia brzdového kotúča k náboju:

Šesťboltové upevnenie - Ide o tradičný spôsob montáže. Kotúč má na okraji 6 otvorov, do ktorých sa upevňujú skrutky. Ak máte záujem o tento typ upevnenia, pozrite si náš výber 6boltových kotúčov na bicykel.

Centerlock systém - Ide o jednoduchší spôsob montáže. Kotúč je upevnený cez špeciálny uzáver (lockring) na náboj kolesa a zabezpečí sa jednou zámkou. Pozrite si brzdové kotúče na bicykel so systémom Centerlock.

V Grounde nájdete brzdové kotúče na bicykel, ktoré hravo zvládnu vysoký výkon aj extrémne zaťaženie. Ponúkame kotúče pre všetky segmenty cyklistiky, najmä e-biky a zjazdové disciplíny, kde je potrebné často a intenzívne brzdiť, či už v dôsledku hmotnosti bicykla alebo dlhých zjazdových tratí.

Galfer Fixed Shark® kotúč
V predajni
ZADARMOZADARMO
od €110 / ks
+ ďalšie
Kód: DB024W
DB003W2
V predajni
od €49,99 / ks
+ ďalšie
Kód: DB003W2
180mm
V predajni
+ ďalšie
Kód: 2702453
rt56
V predajni
+ ďalšie
Kód: SMRT56S
rt54
V predajni
+ ďalšie
Kód: ESMRT54SI3
rt30
V predajni
od €12,99 / ks
+ ďalšie
Kód: ESMRT30S2
rt25
V predajni
od €11,99 / ks
+ ďalšie
Kód: ESMRT26S
rt10
V predajni
+ ďalšie
Kód: ESMRT10M2
rt800
V predajni
+ ďalšie
Kód: KSMRT800SS
mt
V predajni
+ ďalšie
Kód: IRTMT800SI
rt66
V predajni
od €27,99 / ks
+ ďalšie
Kód: ESMRT66S
rt76
V predajni
od €44,99 / ks
+ ďalšie
Kód: ESMRT76S2
Hore
Ďalšie produkty
13 položiek celkom
Späť do obchodu