Poznáte Gravel bicykle Rondo?

Logo Rondo

Ak nepoznáte poľskú značku RONDO, tak vedzte, že postupne o nej budete počuť stále viac. Práve RONDO zoskupilo tím ľudí s 15 ročnými skúsenosťami v oblastiach výroby a vývoja bicyklov. Tím pozostáva z priemyselných a grafických dizajnérov, inžinierov, jazdcov a prinášajú na trh bicykle, ktoré od začiatku trošku vyčnievajú. Teší nás, že sme sa mohli stať oficiálnym distribútorom. V krátkosti by sme Vám ju chceli predstaviť...


Hľadáte vhodný Gravel a radi sa obklopujete peknými vecami? Tak potom si Rondo zamilujete...

Pokiaľ Vás už prešla puberta, nepotrebujete mať polep cez pol bicykla. Jednoduchosť je to, čo robí veci pekné. Pre bicykle Rondo je najvýraznejšou časťou vidlica. Rámy majú skôr funkčné prvky a atraktivita spočíva v kvalitných a nadčasových farebných prevedeniach a sympatických detailoch :)

Detaily bicyklov Rondo
 

Rondo One Dot
Rondo Two Dot
Rondo X

Jedna bodka je v Rondo viac ako dve, ale menej ako X

Symbolické bodky pod sedlom prezrádzajú ako je ta tom bicykel z pohľadu výbavy. Ak vidíte na ráme iba jednu bodku, znamená to, že ide o vyšší model. No a keď je miesto bodiek X - tak logicky to znamená? King of Pop :)


Variabilná geometria? Aj malá zmena zabezpečí úplne iný pocit z jazdy

Modely Rondo sú od modelovej rady z roku 2020 osadené vidlicou, ktorú si patentovalo Rondo pod názvom TwinTip V2. Je to karbónová vidla, ktorá okrem vzhľadu vyniká možnosťou ju nastaviť dvoma spôsobmi:

Rondo TwinTip Fork - nastavenie LO

1. LO poloha - továrenské nastavenie

Efektívna dĺžka vidlice 400 mm a offset 45 mm. Toto nastavenie je vhodnejšie pre rýchlu, dynamickú, športovú jazdu po asfalte.

Rondo TwinTip Fork - nastavenie HI

2. HI poloha

Parametre vidlice zmenia na dĺžku 390 mm a offset 55 mm. Vďaka tomu si spríjemnite jazdu v teréne, pretože toto prestavenie spôsobí, že vďaka pocitu lepšej kontroly budete istejší aj pri strmších zjazdoch. Zároveň Rondo odporúča HI nastavenie keď sedláte bike najmä kvoli vytrvalostným tréningom.


Bicykle Rondo zpredu

Ako sa vyznať v modeloch RONDO?

Rondo výborne rozdelilo modely do viacerých kategórii. Najskôr ide o kmeňové modely ako RUUT, BOGAN, HVRT ale aj MUTT a BOOZ. Následne sú niektoré modely odvodené od materálu rámu. A nakoniec triedi modely podľa výbavy, čo označuje číslom v názve modelu. Čim nižšie číslo, tým vyššia výbava. Ale pozor - nezabúdajme, že ich vidlica je vždy karbónová.


1. Model - Rondo RUUT

To je čistokrvný Gravel Bike

Všestranný Gravel RUUT Vás Podrží vás pri dlhších výjazdoch. Ponúka bohaté možnosti upevnenia príslušenstva a dostatočne pohodlnú jazdu. Zároveň je to ale skvelý, športovo ladený, svižný model. Je jedno či na ňom jazdíte v ľahšom teréne v podobe lesných alebo poľných ciest, alebo si uživáte hladučký asfalt. Po dvojročnom vývoji vznikol model, ktorým Rondo servíruje skutočným jazdcom skutočne univerzálne riešenie.

Bicykel Rondo Ruut ST - Gravel

Rondo RUUT ST

ST - Oceľový rám

Trieda bicyklov, ktorá sa vyznačuje ako štartovačka - teda má dostupnú cenu a je určená pre jazdcov, ktorí s gravelom začínajú. Tieto modely majú oceľové rámy. Výbava je zameraná na jednoduché, trvanlivé a ľahko udržiavateľné komponenty. Hmotnosť modelov je okolo 10 kg, čo nie je na “ocelák” vôbec zlé.

Pozrieť model

Rondo RUUT AL

AL - Hliníkový rám

Hliníkový Gravel pre začiatočníkov. Konkrétne model AL1 je považovaný za najvšestrannejší bicykel z celej kolekcie. Má ľahký, ale pevný rám a už v základe nadpriemernú výbavu od sedla až po plášte.

NA DOTAZ
Bicykel Rondo Ruut ST - Gravel
Bicykel Rondo Ruut ST - Gravel

Rondo RUUT CF

CF - karbónový rám

Rýchly a ľahký gravel bez kompromisov s karbónovým rámom. Špecificky zahnutá horná rámová trubka. Hmotnosť bicykla do 9 kg.

NA DOTAZ

Rondo Ruut TI

TI - Titan

Bicykel Rondo Ruut ST - Gravel

Jeden z najagresívnejších terénnych bicyklov navrhnutý pre prvoligovú jazdu. Titánový rám vydrží vśetko - strmé zjazdy, nekompromisné výjazdy, kde sa bike ráta ako to posledné, čo by mohlo jazdca nechať v štichu.

Na dotaz

Rondo RUUT X

X

Bicykel Rondo Ruut ST - Gravel

Najpretekárskejší Gravel bike v ponuke Rondo. Bol navrhnutý, aby uspokojil dopyt jazdcov, ktorí gravelu prepadli. X-ko bolo najpredávanejśi model v roku 2021 a to sa očakáva aj tento rok. Napriek tomu, že roky 2020 - 2022 sú úplne špecifické a hrboľaté. Je to super bike a samotný karbónový rám je osadený “best-for-value” komponentami.

Pozrieť model

2. BOGAN “MonsterCross”

BOGAN ST

Čistokrvný "Bikepacking" model vyvinutý pre dobrodružné výjazdy s cieľom spoznávať krajinu ohľaduplne - ako by ste boli jej prirodzenou súčasťou. Pohodlná geometria bude šetriť jazdcove sily a aj jeho chrbát aj pri tom najdlhšom šlapaní. 29” kolesá budú šetriť kĺby. Myslelo sa na všetko. Ocelový rám obsahuje špecifický “triangle” pod sedlom. To rám spevňuje a zároveň umožňuje s doplnenými upevňovacími bodmi ľahkú montáž rozmanitého príslušenstva - batohy, brašne, stojany.Hmotnosť Bogana je menej ako 11 kg.

Pozrieť model
Bicykel Rondo Bogan ST - Gravel

Bicykel Rondo HVRT

3. HVRT

HVRT CF

HVRT je prvý cestný bicykel s variabilnou geometriou pripravený trhať asfalt. Rondo pridalo niekoľko jedinečných riešení, vďaka ktorým vám tento model prirastie k srdcu. Prvá vec je, že ide o primárne cesťák, ale obuté má plášte v rozmeroch 700c. Áno, správne, je tu kompatibilita s 650b + kolesami.. Nemusíte sa báť slovenských ciest a nejaká tá jamka vás nevyhodí zo sedla :). Druhá vec je karbónová vidlica TwinTip V2, vďaka ktorej si môžete prispôsobiť geometriu podľa nálady alebo typu výjazdu. Čiže jeden deň pretekáte na cesťáku s aerodynamickými, vysoko profilovanými kolesami a druhý deň si nahodíte druhú sadu dostupnejśích kolies a brázdite cesty druhej triedy bez toho, aby vám vibrovali zuby. Jeden bicykel a hneď dva spôsoby využitia.

Na dotaz

4. RATT

RAT CF

RATT je absolútna novinka z dielne Rondo. Prináša kombináciu cestného bicykla a gravel bicykla. Bike ma tak prešperkovanú geometriu (špeciálne navrhnutá vidlica s predĺženým offsetom, strmší uhol hlavovej trubky), že nemáte problém jazdiť rovnako rýchlo rovnako ako na cesťáku. A pritom máte obuté 650b plášte. Okrem toho je jazda oveľa pohodlnejšia. Vďaka špecifickému dizajnu rámu poskytuje vyšší jazdný komfort – aj v “klepotavom” teréne. Umožňuje to najmä strategické umiestnenie rôznych štruktúr z uhlíkových vlákien v ráme. Vytvorili sa pasívne zóny odpruženia na pätici, na spodnej časti sedlovej trubky a zadnej časti hornej trubky, pričom zvyšok rámu si zachováva požadovanú tuhosť. Tento rok budú k dispozícií iba karbónové verzie. Budúci rok dodá Rondo zliatinovú aj oceľovú verziu. Rondo, klobúk dole!

Pozrieť model
Bicykel Rondo Ratt

RATT vs HVRT

Jednoduchý rozdiel

HVRT je navrhnutý pre milovníkov cesty a 700c kolies. Ako bonus ponúka možnosť nasadiť 650b kolesá s plášťami do šírky 47 mm. RATT naopak je geometriou optimalizovaný na čo najlepší výkon na 650b plášťoch. Ale môžete si nasadiť kolesá s plášťami 700x38mm

Späť do obchodu