Cyklistické okuliare

Boli ste niekedy v situácii, že vám počas jazdy na bicykli do očí vošiel prach alebo lietajúci hmyz? Nie je to nič príjemné a počas jazdy to predstavuje aj riziko. Úlohou cyklistických okuliarov je chrániť vaše oči od nečistôt, ale aj pred prírodnými živlami, ako je vietor a slnečné žiarenie. Cyklistické okuliare sú doplnkom, ktorý by nemal chýbať u žiadneho pravého cyklistu.

V Grounde máte na výber cyklistické okuliare popredných značiek, ktoré si zamilujete nielen kvôli ich funkčným vlastnostiam, ale aj športovému vzhľadu. Cyklisti, ktorí si potrpia na štýl ocenia progresívny dizajn značky OAKLEY. Naše cyklistické okuliare sú vyrobené z kvalitných materiálov a poskytujú vysokú ochranu pred UV žiarením. Na ich výrobu boli použité pevné, ale ľahké rámy, ktoré zabezpečia pohodlie pri celodennom nosení, ale nezničia sa pri prípadných pádoch z bicykla. Obsahujú materiál na vnútornej strane vložiek a náušníkov, vďaka čomu sú cyklistické okuliare počas jazdy stále na svojom mieste.

Typy skiel

Pri výbere cyklistických okuliarov môžete siahnúť po fotochromatických, polarizačných alebo zrkadlových. Okrem toho máme v ponuke aj dioptrické okuliare pre športovcov, ktorí majú problémy so zrakom.

  • Fotochromatické okuliare menia zafarbenie skiel podľa aktuálnych svetelných podmienok, čo znamená, že na slnku stmavnú a v tme sú číre. Odpredňostňujú ich cyklisti, ktorí jazdia z rôznych podmienkach a prechádzajú zo svetelného prostredia do tmy a naopak.
  • Polarizačné okuliare eliminujú odrazené svetlo. Sú vhodné pre cyklistov, ktorí jazdia po otvorenom priestranstve v oblastiach s vysokým odrazom svetla.
  • Zrkadlové okuliare eliminujú odlesky. Majú výbornú filtračnú schopnosť, vďaka čomu minimalizujú nežiadúce svetlo a odlesky. Cyklistom zlepšujú viditeľnosť počas jazdy v jasných podmienkach.

Dizajn okuliarov

V Grounde nájdete celorámové, bezrámové okuliare alebo okuliare s polovičným rámom. Výber už závisí na vás podľa toho, či preferujete elegantnejší vzhľad alebo si chcete zlepšiť periférne videnie, čo poskytuje bezrámový typ okuliarov.

Navštívte Ground a vyberte si cyklistické okuliare, ktoré vám zaručia dokonalú ochranu a štýl na cestách!

Späť do obchodu