Sedlá na bicykel

Sedadlo je veľmi špecifickým komponentom bicykla. Pri výbere by ste sa mali viesť vašimi individuálnymi potrebami. Existuje niekoľko typov sedadiel na bicykel. Delia sa v závislosti od druhu cyklistiky, terénu a tiež podľa času tzn. koľko hodín na bicykli v priemere strávite. Závisí totiž či ste zjazdový pretekár, horský alebo len rekreačný cyklista.

Rozdiel medzi sedadlami na bicykel vidíme aj v dámskych a pánskych variantoch. Ženy majú širšiu panvu ako muži, preto sú dámske sedadlá na bicykel vpredu kratšie a vzadu širšie. Pánske sedadlo je naopak vpredu dlhšie a vzadu užšie. Šírka sedadla na bicykel závisí aj od spôsobu sedenia. Keď jazdec sedí v predklone, je lepšie zvoliť užšie sedlo. Pri vzpriamenej polohe na mestských bicykloch, je ideálne širšie sedlo.

Na výrobu špičkového sedadla na bicykel sa používa karbón. Je drahší, ale dokáže najlepšie absorbovať nárazy. Rekreačným cyklistom postačí aj sedadlo z plastu alebo kompromis - kombinácia plastu a karbónu.

Polstrovanie určuje mäkkosť sedadla na bicykel. Rekreační cyklisti preferujú mäkšie polstrovanie, zatiaľ čo športoví jazdci tvrdšie pre väčšiu podporu a efektívnejší výkon. Po niekoľkých hodinách strávených na bicykli sa mäkké sedadlá môžu začať deformovať pod hmotnosťou cyklistu.

Dôležitou súčasťou sedadla na bicykel sú lyžiny. Pomáhajú tlmiť vibrácie a opäť s tým najlepšie pomôže karbón alebo titán.

Typy sedadiel na bicykel podľa druhu cyklistiky

Cestná cyklistika

Úzke, dlhé a tvrdé sedlá. Ocenia ich najmä cyklisti, ktorí jazdia naklonení v dynamickej polohe. Ideálne pre cestné jazdy a dlhé vzdialenosti. Minimalizované polstrovanie, aerodynamický tvar s výrezom na lepší prenos sily pri šliapaní. Úzke, dlhé a ľahké, s minimálnym polstrovaním a väčšou podporou v dynamickej polohe.

Horská cyklistika

Širšie, mäkšie, odolné proti nárazom a vibráciám. Pre jazdu v teréne a striedavé používanie sedla pri pedálovaní a jazde v stoji. Zosilnené a odolné proti oderu, s väčšou podporou a uzavretou zadnou časťou. Širšie, mäkšie a s uzavretou zadnou časťou, často vybavené odolným povrchom a materiálmi.

Mestská cyklistika

Pohodlnejšie a maximálne polstrované sedlá. Pre rekreačné jazdy v mestskom prostredí a krátke presuny. Vzpriamená poloha, vysoký komfort a veľká výstelka pre lepšie tlmenie. Mäkké, širšie a s maximálnym polstrovaním pre pohodlnú vzpriamenú jazdu. Sedadlá Ground kombinujú špičkový ergonomický dizajn a vysokokvalitné materiály. Každé sedadlo na bicykel je vybavené patentovaným dizajnom a zrkadlovou technológiou. Použitie technológií pri výrobe zaručuje optimálnu podporu a pohodlie aj pri dlhodobom sedení. V našej ponuke nájdete sedadlá pre rôzne typy cyklistiky.

Sedadlá Ground kombinujú špičkový ergonomický dizajn a vysokokvalitné materiály. Každé sedadlo na bicykel je vybavené patentovaným dizajnom a zrkadlovou technológiou. Použitie technológií pri výrobe zaručuje optimálnu podporu a pohodlie aj pri dlhodobom sedení. V našej ponuke nájdete sedadlá pre rôzne typy cyklistiky.

Specialized Power Comp Sedlo
V predajni
+ ďalšie
Kód: 27116-1808
Specialized Rivo Sport Sedlo
V predajni
+ ďalšie
Kód: 27322-3005
Specialized Bridge Sport Sedlo
V predajni
+ ďalšie
Kód: 27120-4105
Specialized Power Expert with Mirror Sedlo
V predajni
+ ďalšie
Kód: 27123-8605
Specialized Power Pro Mirror Sedlo
V predajni
+ ďalšie
Kód: 27122-8705
Bontrager Verse Short Elite
V predajni
€119,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 5254984
Bontrager Verse Short Trail Elite
V predajni
+ ďalšie
Kód: 5265081
Bontrager Verse Short Comp
V predajni
€69,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 5254981
Bontrager Aeolus RSL
V predajni
€314,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 1051197
Bontrager Verse Elite
V predajni
€114,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 599198
Bontrager Aeolus Pro
V predajni
€209,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 581633
Hore
Ďalšie produkty
19 položiek celkom
Späť do obchodu