Vianočné darčeky pre cyklistov, ktoré vždy potešia

Vianočné obdobie je plné nakupovania darčekov, pečenia koláčov a pozerania rozprávok. Avšak, viete aký darček zvoliť pod stromček, ak máte doma cyklistu alebo cyklistku? Poradíme vám, aký druh cyklistického oblečenia alebo doplnkov na bicykel by mohol potešiť nejednu cyklistickú dušu.


Cyklistické oblečenie do každého počasia

Prvou voľbou, ktorú môžete pri výbere darčeka zvážiť, je cyklistické oblečenie, ktoré nikdy neurazí a vždy sa zíde. Na výber máte viacero možností, z ktorých môžete vybrať ten najlepší darček. Či už siahnete po cyklistickom drese alebo dáte prednosť cyklistickým nohaviciam, prípadne zvolíte iný druh oblečenia, určite svojou voľbou nešliapnete vedľa a neurazíte budúceho darcu. Na výber máte z dlhých a krátkych variant. A v prípade, že budúci darca má už plný šatník takýchto vecí, môžete sa poobzerať po nových okuliaroch na bicykel, cyklistických rukaviciach alebo novej cyklistickej prilbe. Výber oblečenia na bicykel je široký, takže sa nemusíte báť, že by ste nakoniec nič vhodné nenašli.

 

Cyklistický dres s dlhým rukávom - POC

Cyklistický dres s dlhým rukávom - POC

 

Cyklistická prilba - Bontrager Quantum MIPS


A čo tak nová cyklistická obuv?

Kvalitná a vhodná obuv na bicykel patrí do základnej zostavy každého cyklistu. Ísť na bike bez poriadnych tretier je pre zanieteného cyklistu nepredstaviteľné a preto sa vhodným vianočným darčekom môže stať práve nový pár obuvi pre budúcu sezónu. Vyberať môžete z nášľapných alebo voľných variant. Odporúčame však poznať, akú obuv preferuje cyklista, ktorému chcete tretry darovať. Ak ide o cestný typ, tak určite odporúčame ísť do cestných nášľapných tretier a naopak, ak ide o horský typ, ktorý má rád poriadne traily, tam by sme odporučili buď nášľapné mtb alebo voľné tretry.

 

>Cyklistická obuv nášľapná - Specialized Recon 2.0 MTB


Taška na bicykel alebo menšia kapsička pod sedlo?

Je vaším budúcim darcom vášnivý maratónec alebo zanietený cykloturista? V tom prípade by ste mali zvážiť darček na bikepacking. Cykloturistika patrí medzi veľmi obľúbené aktivity cyklistov, ktorí svoje jazdy smerujú aj na niekoľko dňovú výpravu, kde sa ich objem batožiny oproti bežnému cyklistovi výrazne mení. Vhodným vianočným darčekom sa tak môže stať brašňa alebo taška na bicykel. Cykloturisti najčastejšie siahnu po rámovej taške, taške na nosič bicykla alebo po taške na riadidlá. A pokiaľ máte v pláne obdarovať len rekreačného cyklistu, tak správnou voľbou môže byť aj kapsička pod sedlo. Darček môžete naplniť aj vhodnou výživou v podobe energetických gélov, nápojov alebo tyčiniek, ktoré sa dajú konzumovať aj počas jazdy.

 

Taška na riadidlá - Apidura Expedition


Drobnosti, ktoré nikdy nesklamú

Ak ste dospeli do bodu, kedy neviete čo presne by ste mohli pod vianočný stromček venovať, máme pre vás ešte posledné tipy, ktorými určite zabodujete. Komponenty na bicykel zahŕňajú drobnosti, ktoré ocení každý cyklista bezohľadu na to, aký typ terénu alebo štýl jazdy preferuje. Každý bajker potrebuje napríklad dobré náradie na bicykel pre prípad, že by sa mu niečo počas jazdy pokazilo alebo by potreboval narýchlo niečo pred jazdou dotiahnuť. Pri tejto činnosti je vždy dobré mať po ruke aj olej na mazanie reťaze. A nakoľko je bezpečnosť prvoradá, tak svetlá alebo aj taká pumpa sú tiež vhodnou voľbou. Ak vám prídu svetlá, pumpa alebo náradie príliš ťažké na výber, sadou na čistenie bicykla určite nič nepokazíte. Nikto predsa nechce mať špinavý bike a už vôbec nie počas zimy.

 

Sada na čistenie bicykla - MucOff 8inONE Cleaning Kit


Detská radosť je tá najkrajšia

Ak hľadáte darček pre malého cyklistu začiatočníka, ktorý sa učí spoznávať svet cyklistiky alebo ide skôr o pokročilého bajkera, nový detský bicykel alebo odrážadlo je dobrá voľba. Dôvod je jednoduchý, deti rýchlo rastú a bicykel, ktorý im bol dobrý pred rokom je teraz už príliš malý. Vianočný čas sa tak môže stať tým správnym okamihom na výmenu menšieho bicykla za väčší. Okrem toho sa môže stať, že bude potrebné kúpiť aj novú prilbu, pretože tá z minulého roka je tak trochu tesná. K novému bicyklu by sa vám mohol zísť aj zvonček, či fľaša s košíkom.

 

Detský bicykel - Trek Wahoo 20


Veríme, že vám článok rozšíril predstavu o vianočnom darčeku, ktorý poteší a nesklame. Ak by ste radi siahli predsa len po niečom väčšom, tak v našej ponuke bicyklov a elektrobicyklov určite nájdete presne to, čo hľadáte. S výberom vám samozrejme vždy radi pomôžeme, či už telefonicky alebo osobne na predajni.

 

Z dôvodu sťahovania sa na novú adresu máme aktuálne veľa vecí, doplnkov a hlavne bicyklov v zľavách za skvelé ceny. Nepremeškajte tak skvelú možnosť ušetriť desiatky, stovky až tisícky eur v aktuálnom výpredaji. Ponuka platí do 22.12.2023 alebo do vypredania zásob.

 

Celý výpredaj nájdeš na hlavnej stránke :)

TU

Späť do obchodu