Plášte na bicykel

Plášť je jediná vec, ktorá oddeľuje bicykel od zeme, preto musíte pri výbere myslieť na terén, na ktorom najčastejšie jazdíte. Plášte na bicykel sa vyberajú podľa typu bicykla a veľkosti kolies. V Grounde nájdete širokú ponuku plášťov pre rôzne typy bicyklov ako downhill, gravel, trail alebo cestné bicykle.

Plášte na bicykel poskytujú odolnosť voči defektom, absorbujú vibrácie a nárazy nerovných povrchov, čím prispievajú k pohodlnej jazde. Pre cestných cyklistov máme plášte s tenkou stenou zaručujúce hladkú a rýchlu jazdu po asfalte. Naopak, pre dobrodruhov, ktorí milujú terénne jazdenie, máme plášte s hlbokým dezénom a vyššou odolnosťou proti prepichnutiu, ktoré vám poskytnú spoľahlivú trakciu a bezpečnosť na rôznych povrchoch. Plášte na horské bicykle bývajú oveľa širšie, väčšinou s priemerom 26, 27,5 a 29 palcov. So širším plášťom ľahšie zvládnete podmienky náročnejšieho terénu, no zároveň môže bicykel spomaľovať. Na druhú stranu, úzke plášte určené pre cestné bicykle svojím vzhľadom zabezpečujú rýchlu jazdu po povrchu.

Pri výbere vhodného plášťa na bicykel si môžete všimnúť, že zjazdové plášte pre profesionálnych downhill pretekárov majú na povrchu výstupky. Tieto výstupky zabezpečujú lepšiu trakciu a kontrolu pri strmom zjazde v teréne plnom kameňov, koreňov a blata.

Pri výbere plášťa na bicykel teda myslite na to, že priemer nového plášťa musí byť zhodný s aktuálnym plášťom, pretože vyberáme podľa veľkosti pneumatík. V šírke plášťa máme väčšiu flexibilitu a môžeme sa rozhodnúť podľa typu bicykla a povrchu, po ktorom budeme jazdiť. Je však dôležité dodržať rozmer, ktorý je kompatibilný s ráfikom a priestorom vo vidlici alebo na zadnej stavbe, aby sa dal nový plášť bez problémov nainštalovať.

IKON
V predajni
Kód: ETB96740300
Bontrager XR2 Comp MTB Tire
V predajni
€29,99 / ks
Kód: 579265
Specialized Turbo Cotton 700 x 28
V predajni
Kód: 00018-1508
Bontrager GR2 Team Issue TLR SKIN
V predajni
+ ďalšie
Kód: 565324
Bontrager GR2 Team Issue TLR
V predajni
€59,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 565322
Bontrager XR3 Team Issue TLR MTB
V predajni
+ ďalšie
Kód: 579767
Bontrager XR4 Team Issue TLR MTB Tire Čierna/Žltohnedá
€54,99 / ks
+ ďalšie
Kód: 5269837
Hore
Ďalšie produkty
37 položiek celkom
Späť do obchodu